Kord rääkisime ühe väga tuntud Eesti ürituste korraldajaga sellest, mida ta ootab kõige rohkem ürituste turvateenuse pakkujalt. Ta vastas: "Ma lihtsalt tahan, et poleks mingeid jamasid...". Ja just sellest põhimõttest oleme lähtunud. Juba aastast 2009.


Mida see täpsemalt tähendab?

Sõltumata sellest, kas üritusel on 4 või 40 000 (jah, meil on lai kogemuste skaala) inimest, on ürituse korraldajale kõige olulisem, et asi saaks aetud ja ei tuleks mitte mingisuguseid jamasid. Mis need "jamad" siis reeglina on? Toome mõne näite.

Just selles kohas, kus on hetkel kõige vähem turvamehi, tekib vaidlus, mis moondub väikseks kakluseks, mis omakorda moondub mõne lehe kaaneloos "veriseks massimõrva katseks" ja areneb lõppastmes ürituse korraldaja peas krooniliseks depressiooniks. Hiljem on kõik väga targad ja filosoofilised ning süüdistavad üksteist selles, mis toimus ja lõpuks ei võta keegi süüd omaks. Tuttav olukord? Võimalik. Jama? Absoluutselt!

Aga mitte ainult. "Jama" võib olla ka näiteks see, et ürituse korraldaja oli lihtsalt väga optimistlik (nii nagu me kõik vahel oleme), kutsus oma üritusele mitukümmend tuhat inimest, kellest aga kohale ilmus vaid tublisti alla poole. Võiks ju mõelda, et kaks korda rohkem turvamehi kui tegelikult vaja läheb ei ole "jama", et see on isegi hea, sest kõik on topelt-turvaline. Selline mõtlemine on omane paljudele teistele turvafirmadele, mitte meile. Kui pole võimalik operatiivselt ümber kujundada turvameeskonna suurust, ootab ürituse korraldajat ees topelt-probleem: piletitulu ülevaatamiseks on vaja suurendusklaasi ja turvafirma arve lahti klikkimisel klaasi suhkruveega. Jama? Kahtlemata.

Mis veel? Noh, olgem ausad, asi algab iga mehe ja nende juhendajate tasandilt. Mida silmas peame? Pikajaline kogemus on meile õpetanud kuldse reegli mistahes jamade vältimiseks platsil (ja seda teadis juba Sun Tzu): kõige paremini on lahendatud need jamad, mis kunagi ei tekigi. Mis mõttes? No vaatame näiteks Meelist (üleval pildil). Ta on sel viisil ära lahendanud väga palju jamasid. Kuidas täpselt ta seda teeb? Olles aastate jooksul õppinud lugema erinevaid märke selle kohta, kuidas täiesti normaalsetes inimeses tõstab pead soov korda rikkuda, on ta õigel ajal õiges kohas ning vaatab ärevaks muutuvale inimesele sügavalt ja sõbralikult silma. Sellel on lausa terapeutiline mõju - ürituste külastaja mõistab hetkega, et kvaliteet-meelelahutus ei seisne millegi või kellegi lõhkumises, ja rahuneb. Ehk siis: meie meeskonnas on profid, kes oskavad probleeme ennetada.


Kogemused? Alates 2009!

Lisaks heale meeskonnale on meil ka suur kogemus. Oleme turvanud väga erinevaid üritusi alates firmapidudest kuni suurte massiürituste ja spordi-üritusteni. Muuhulgas kuuluvad meie klientide hulka Sunrise Avenue (Soome), Cheek (Soome), Lauris Reiniks (Läti), Dingo (Soome) jpt. Lisaks oleme taganud turvalisuse ka enamiku tuntuimate Eesti artistide, muuhuglas näiteks Koit Toome, Ott Lepland-i, Tanel Padar & The Sun-i, Smilers-i, Getter Jaani, Kuldne Trio, jpt üritustel. Mida see kõik sinu jaoks tähendab? Kui oled ürituste korraldaja, siis lihtsalt küsi meilt julgesti pakkumist. Oleme mõistlikud. Me teame, milline 3D labürint on ürituse edukas või isegi enam-vähem edukas korraldamine ja me asume sellel teel su abiliseks, mitte ei üllata sind uute peavaludega.